
CREATIVITY BLOG
By Veldze Liesma
Herbalife – obaltumvielas/ķermeņa masas indeks/kcal/ūdens/
brokastis un veselīgs uzturs
Tu sporto, bet tavs svars nekrītas? Tu ēd veselīgi, vingro un nejūti izmaiņas?
Iespējas ir dažādas – iespējams tev jau ir ideālā forma, iespējams tu apēd vienādu kaloriju daudzumu kā iztērē (šajā gadījumā, tad būs jāpaskaita kalorijas un jāuzzina, kuri ir tie veidi kā efektīvāk dedzināt kalorijas, arī par to būs sīkāk), vai iespējams tas veselīgais, ko ēd, nav nemaz tik veselīgs. Atklāšu dažus noslēpumus, kuriem nevajadzētu būt noslēpumiem. Paldies par šo informāciju varu teikt uztura speciālistēm no Herbalife.
1. Ja vēlies notievēt, tev ir jāuzņem pietiekami daudz obaltumvielu. Izklausās vienkārši, bet tad tev rodas jautājums – kas tas ir, cik daudz tad jāuzņem un kur tas slēpjas. Tad visu pēc kārtas:
Cik tieši tev dienā jāpatērē obaltumvielas, vari aprēķināt pēc vienkāršas formulas: Tavs svars reiz 1,5 (tieši tik gramu obaltumvielu jāuzņem uz katru savu kilogramu)
Aprēķināji? Tagad, kuri tad ir obaltumvielu nesēji – putnu gaļa (vislabāk vārīta vista bez ādas), zivis (pēc iespējas svaigākas, lasis un tuncis būs pirmajās vietās), olas (vislabāk baltums, bet, ja gribas visu, tad dienā droši vari atļauties 2 vārītas olas + cits veselīgs uzturs), piena produkti (bet ar tiem uzmanīgi, labāk atļauties kefīru, sojas pienu un biezpienu; par sieru un pienu vajadzētu padomāt vēlreiz pirms lietošanas, jo ne viss ir labs, kas šķiet labs), soja, lēcas, pupiņas, rieksti, pākšaugi, griķi, sēnes...
2. Varbūt tev nemaz nav lieko kilgoramu, bet ir smagi kauli, daudz ūdens organismā vai/un muskuļi. Pārbaudīt to vari pēc formulas augums reiz augums dalīts svars. Ja tavs ķermeņa masas indeks ir virs 25, skaitās, ka tev ir liekais svars. Herbalife arī piedāvā pirmo apmeklējumu bez maksas, kur īpašs aparāts nosaka tavu kaulu svaru, iekšējo tauku svaru, ūdens daudzumu, muskuļu masu un bioloģisko vecumu, kas nozīmē, cik labi darbojas tavs ķermenis pārstrādājot apēsto. Šajā gadījumā uzzināsi arī svarīgu informāciju par kilokalorijām.
3. Kilokalorijas (kcal) – viss ko neiztērē pārvēršas taukos. Sievietei dienā normāli ir uzņemt 1500kcal – tās tiks iztērētas miera stāvoklī, bet visu, ko uzēdīsi pa virsu un nenodedzināsi ar sportiskajām aktivitātēm, pārvēršas taukos uz vēdera, gurniem un visur citur. Kcal ir uz pārtikas iepakojuma, tikai šajā gadījumā jāpievērš uzmanība daudzumam, kas norādīts, jo 100g rīsu ir ļoti maz, bet citam produktam tas var būt ļoti daudz.
100g
Kartupeļi – 70kcal
Eļļa - 900 kcal
Baltmaize – 238kcal
Rudzu maize – 193kcal
Piparkūkas – 436kcal
Piena šokolāde – 530kcal
Pīrādziņi – 405kcal
Griķi – 330kcal
Rīsi – 345kcal
Vidēji trekns siers – 316kcal
Desa – 219kcal
Āboli – 54kcal
Bietes – 41kcal
Banāni – 88kcal
Gurķi – 12kcal
Tagad pie aktivitātēm… Došu nelielu ieskatu, cik daudz kcal dedzina dažādas aktivitātes ar tām intensīvi darbojoties vienu stundu:
Staigāšana – 280kcal
Skriešana – 500kcal
Kāpšana pa kāpnēm – 450kcal
Peldēšana – 300kcal
Slidošana – 420kcal
Slodzes treniņš – 250kcal
Aerobika – 450kcal
Basketbols/ Volejbols/Galda tenis – 300kcal
Darbs mājās (tīrīšana, uzkopšana) – 60kcal
Darbs dārzā – 250kcal
Ja jūties par sevi droši, ņem izaicinājumu un uz vienu dienu saskaiti, cik kcal apēd un cik iztērē – tu visticamāk būsi nepatīkamā šokā.
Atgriežoties pie tēmas – tu vingro un ēd veselīgi, bet svars nekrītas, tad tev noteikti jāpamēģina kcal skaitīšana, jo visticamāk apēd tikpat kcal, cik iztērē un tādā veidā līdz šim uzkrātais nededzinās. Šajā gadījumā mazāk jāapēd vai vairāk jānodarbojas ar sportiskajām aktivitātēm.
4. Cilvēki to aizmirst vai skaita nepareizi, bet ūdens daudzums, ko izdzer dienā ir ļoti svarīgs, lai produktīvi un raiti darbotos visi procesi tavā organismā. Dienā ir jāidzer divi litri ūdens, tomēr precīzu ūdens daudzuma devu tieši sev noskaidrosi pēc formulas 30 reiz svars, jo uz katru kilogramu, tev ir jāizdzer 30ml ūdens, un šajā gadījumā tēja, kafija, sula, limonāde un citi dzērieni, kas nav pliks ūdens, neskaitās. Iedomājies, ja tu iezied matos šampūnu un tev matus vajag izskalot, lai tie būtu pilnībā tīri, nenokrāsotos un neatstātu kaut kādus gružus vai nosēdumus matos vai uz galvas ādas, kā arī nekļūtu lipīgi, viss kas tos padara pilnīgi tīrus būs ūdens. Skaiti ūdens daudzumu pareizi, tas būs par labu tikai tev. Arī pie ēšanas un starp ēšanas reizēm dzerot ūdeni, tu mazāk apēdīsi. Pārbaudi! Uz katru apēsto kumosu, izdzer kārtīgu muti vai vairākas ūdens glāzes.
5. Ir dažādas diētas, kas sniedz rezultātus vai nesniedz neko redzamu, bet ja ir iedarbīgas, vēlāk atspēlējas ar dubultsvaru vai sabojātiem iekšējiem orgāniem, kas vairs neveic savas funkcijas, vai liek tev mocīties ar dažādām sāpēm un slimībām. Tiem, kas badojas – organisms jūsu apēsto tver pieckārtīgi un nogalbā nebaltām dienām tauku veidā + jūsu organismā uzkrājas kakas vistiešākajā nozīmē, jo pilnvērtīgi izvadīt uzņemto nav iespējams. Tiem, kas ēd vai plāno to darīt veselīgi – zemāk ir attēli ar produktiem, kurus noteikti ir vērts iekļaut savā uzturā un pat aizstāt ar produktiem, kurus lietojiet tagad. Piemēram, jogurta un krējuma vietā variet lietot grieķu jogurtu, jo tas ir bez piedevām un bez sevišķas garšas, bet pilda savas funkcijas labāk par jebkuru citu produktu. Ja vēlaties saldumus – melnās šokolādes 4 gabaliņi laikā starp brokastīm un pusdienām vai starp pusdienām un vakariņām, bet ne no paša rīta vai vakarā. Tieši tāpat varat dienā apēst 4 belvita brokasteru cepumus šajos laikos. Un ēdiet daudz dārzeņu, un jo dažādākus, jo labāk, ar tiem nekad nepārspīlēsiet. Tie arī palīdzēs izvadīt no jūsu organisma visu nelabvēlīgo pateicoties šķiedrvielām, kas ir dārzeņu sastāvā. Ar augļiem gan tā uzmanīgi – daudzi no tiem satur augstu glikēmisko indeksu (noteikti palasiet internetā par šo zvēru), tāpēc ieteiktie augļi, ko lietot normālās devās ir – greipfūti, avenes, mellenes, zilenes, persiki, upenes, āboli, bumbieri, aprikozes, plūmes, zemenes un kivi. Tas nenozīmē, ka citus nevar ēst, bet ēdod daudz, piemēram, banānu, nebrīnies kāpēc paliek tikai sliktāk.
Ēst dienā vajadzētu 5 līdz 6 reizes (ieskaitot uzkodu reizes starp kārtīgajām ēdienreizēm), nelielās devās ar 1,5 stundu starpību. Ēst tātad vajadzētu veselīgi (ceru nelielu ieskatu radīju), nelielās devās (piemēram, sauja griķu, vistas fileja tavas plaukstas lielumā un salāti vai viena rudzu maizes rika (kāda no tām, kas attēlā zemāk) ar lasi, vārītu 1 olu un salātiem). Un neaizmirstiet par brokastīm. Ne velti saka, ka tā ir svarīgākā ēdienreize, bet vai ziniet kāpēc tas tā ir un ko tas vispār nozīmē? Pēc nakts organisms izvada no sevis visu pārstrādāto, cilvēkam nevajadzīgo un slikto, tāpēc svarīgi rītu sākt ar ūdeni vai ūdeni ar alveju un attīrošu tējiņu, ko piedāvā Herbalife. Lai organismam būtu spēks un dienas laikā negribētos pārēsties un ēst nevelīgi un daudz našķoties, ir jāapēd kārtīgas, pilvērtīgas brokastis. Vienā ēdienreizē jāuzņem gan obaltumvielas, šķiedrvielas, sarežģītie ogļhidrāti un neiedomājami liels daudzums vietamīnu. Tātad par kelogsiem vai nutellas maizītēm aizmirstam. Ja ir grūti un nav laika domāt par brokastīm, bet tās izlaist ir tikpat ļauni kā ēst neveselīgas, Herbalife ir izveidojuši dažādu garšu kokteiļus (arī zemāk attēlos), kas ir bagāti ar obaltumvielām un vitamīniem, bet satur maz kalorijas. Kokteiļus ir viegli un ātri pagatavot, un var lietot dienā vairākkārt. Vēl svarīgs fakts par ēšanu ir 2-3 stundas pirms miega tomēr neēst, ja nē organismam nebūs iespējas atpūsties un viss sastrādātais pūs līdz rītam.
Ja ir jautājumi, droši rakstiet uz veldze.liesma@gmail.com un centīšos palīdzēt. Lai izdodas!









