top of page

Atslodzes dienas

jeb tievēšana pēc Mēness fāzēm

Kanāls 2 rāda tādu šovu Superapaļie pret supertievajiem. Nē, šis raksts nav par šovu, bet šovā ir sieviete, kura izmisīgi meklē veidus un variantus kā ātrāk, nesāpīgāk vai redzamāk notievēt. Tie, kas seko bloga sadaļai Dance like nobody’s watching būs ievērojuši, ka arī es dalos ar vairākiem uzzinātiem un pat daudziem jau izmēģinātiem tievēšanas variantiem un informēju cik tie ir veiksmīgi vai neveiksmīgi. Biju dzirdējusi par badošanos pēc mēness fāzēm, tāpēc mani ieinteresēja padiļinātāk, kā tas darbojas un kas patiesībā ir jādara.

 

Mēness fāzes parāda, kad organisms ir briedumā, kad tas ir nespēcīgs un kad vājš. Pēc Mēness fāzēm var noteikt, cik ātri un intensīvi organisms uzsūc vai izvada ar uzturu uzņemtās vielas.

Atlodzes dienas pēc Mēness kalendāra balstās uz to, ka mēness fāžu maiņas laikā, mainās arī šķidruma sadalījums cilvēka organismā. Lai palīdzētu organismam pielāgoties, vēlams mēness fāžu nomaiņas laikā ievērot mērenību ēšanā vai arī badoties.

 

Pilnmēness laikā ūdens burtiski saspiežas, bet Jaunā mēnesī pretēji – ūdens izplešas. Un saistībā ar šo attiecīgi darbojas arī vielmaiņa. Naktī, kad pie debesīm spīd Pilnmēness, ūdens, kas parasti starp šūnām atrodas, uzsūcas šūnās. Kad Mēness pieaug, tad ūdens no šūnām atkal atgriežas audos.

 

Mēness kalendārā ir datumi un plkst laiki cikos sākas un beidzas atslodzes dienas, bet tas nenozīmē, ka pirms un pēc tam var ēst, ko grib. Tuvojoties atslodzes laikam, pēdējās maltītes ir jāietur vieglas un veģetāras (augļi, dārzeņi), tāpat ir ar nākamo maltīti pēc atslodzes laika. Tādā veidā pakāpeniski uzsāk un nobeidz atslodzes laiku. Mēness fāžu maiņas brīdī organisms ir īpaši jutīgs, tādēļ 12 stundas pirms un 12 stundas pēc Jauna Mēness, Pilnmēness un Aptumsumu iestāšanās vajadzētu atturēties no pārmērīgas organisma noslogošanas.

 

Kad Mēness mainās uz jaunu un augošu, organisms cenšas visu uzņemto maksimāli izmantot, uzkrāt un noglabāt rezervēs, tāpēc atslodzei jāizvēlas vai nu vispār neko neēst un tikai lietot ūdeni, vai arī dzert svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas un tējas – tās tiks lietderīgi pārstrādātas vitmīnos.

 

Kad Mēness pāriet uz pilnu vai dilstošu, organisms cenšas attīrīties un atbrīvoties no visa liekā un nevajadzīgā, tāpēc šajā laikā ieteicamāk būtu pilnīga atturēšanās no ēdiena, lietojot tikai ūdeni vai kefīru, attīrošās tējas, paniņas. Šajā laikā ir visvieglāk notievēt.

 

Sabalansētam uzturam svarīgs ir arī četru stihiju sadalījums pa Zodiaka zīmēm, kuras Mēness nomaina vidēji ik pēc divarpus dienām. 

Kad Mēness atrodas Uguns stihijas zīmēs (Auns, Lauva, Strēlnieks), organismam vajag vairāk olbaltumvielu. Augošā mēnesī iespējams palielināt muskuļu masu, kā arī nostiprināt ķermeni. Dilstošā Mēnesī olbaltumvielas kompensē spēku patēriņu.

Mēnesim esot Zemes stihijas zīmēs (Vērsis, Jaunava, Mežāzis), palielinās vajadzība pēc minerālvielām, bet sāļi aktīvāk nogulsnējas. 

Gaisa stihija zīmēs (Dvīņi, Svari, Ūdensvīrs) - organisms labi uzņem un pārstrādā taukvielas, tāpēc to lietošana jāierobežo. Šis laiks jāizmanto, lai nostiprinātu nervu sistēmu ar elpošanas vingrinājumiem un atslābināšanos. 

Mēnesim esot Ūdens stihijas zīmēs (Vēzis, Skorpions, Zivis) organisms ir īpaši izsalcis pēc ogļhidrātiem. Uzturā ieteicams lietot augļus, dārzeņus un pākšaugus.

 

Ieguvumi, ko sola atslodzes dienas pēc mēness fāzēm:

+attīras un atjaunojas organisms;

+nostabilizējas vielmaiņa;

+normalizējas svars;

+uzlabojas pašsajūta;

+paaugstinās enerģētika.

 

Arī atslodzes dienas pēc mēness fāzēm dalās dažādās diētās:

Mēness diēta var būt īsa (24h periods Pilnmēness laikā un 36h periods Jaunā Mēnesī) un gara (6 dienas). Der ielāgot, ka diēta nav piemērota diabētiķiem un citu vielmaiņas slimību īpašniekiem.

 

24h Pilnmēness diēta

Naktī, kad pie debesīm ir Pilns Mēness, sākas šķidruma diēta. Ir atļauts negāzēts minerālūdens vai parasts dzeramais ūdens, kā arī svaigi spiestas jebkādas sulas. Diennakts laikā ir iespējams nomest 1-2kg, attīrīties no šlakvielām un tūskas.

 

36h Jaunmēness diēta

Jaunmēness priekšvakarā sākas pusotras dienas diēta, kuras laikā ir atļautas jebkuru dārzeņu zupas un buljoni- kartupeļi, burkāni, pupiņas utt. 1x šīs pusotras dienas laikā drīkst atļauties gaļas vai zivs buljonu izdzert. Dārzeņu zupa palīdz organismam attīrīties un bagātina to ar dažādām minerālvielām. Ja vēlas ātrāk nomest svaru, var aprobežoties tikai ar buljoniem. Organisma attīrīšanai var izmantot arī zupas, jo tajās ir nepieciešamās šķiedrvielas.

 

6 dienu Pilnmēness diēta

Pirmājā diētas dienā atļauti ir svaigi un vārīti dārzeņi (5-6x dienā). Turpmākās 2 dienas jālieto tikai vārītas sēnes un ananāsi (4x dienā). Ananāsos, kā zināms, ir īpašas bioloģiski aktīvas vielas, kas stimulē vielmaiņu, labvēlīgi ietekmē aizkuņģa dziedzera darbību un paaugstina kuņģa sulas aktivitāti. Sēnes – mazkaloriju olbaltumvielu produkts, kas baro muskuļus un veicina šūnu atjaunošanos. Pēc ananāsu- sēņu dienām ir pienākusi badošanās diena, pēc kuras atkal 2 dienas drīkst pārtikt no sēnēm un ananāsiem.

Diētu nav vērts turpināt ilgāk par 6 dienām. Ja ir vajadzība, tad to var noīsināt līdz 3 dienām – ūdens + dārzeņu diena, badošanās diena un ananāsu-sēņu diena.

 

6 dienu Jaunmēness diēta.

3 dienas pirms Jaunā Mēness sākuma un 2 dienas pēc tā drīkst pārtikt tikai no svaigiem vai vārītiem dārzeņiem. Īpašu apjoma ierobežojumu nav. Galvenais, lai diēta nebūtu mocības, bet arī, lai nebūtu izēšanās.

 

Arī es no janvāra esmu savā, pēc iespējas veselīgajā un aktīvajā, dzīvesveidā iekļāvusi atslodzes dienas (varbūt ar laiku pamēģināšu arī garo Mēness diētu, bet ar visu pakāpeniski). Es personiski garās 24h atslodzes dienas tikai ar ūdeni nevaru izturēt, tāpēc ļaujos Nordenhealth 1-2 kokteiļiem, Nordenhealth tējai, protams, daudz, daudz ūdenim, un, ja nevaru izturēt, arī kādam auglim vai/un dārzenim, bet neko smagu un barojošu. Ar 12h ir nedaudz vieglāk, esmu gandrīz jau izturējusi pilnas 12h bez ēšanas tikai dzerot ūdeni. Šajā gadījumā vēlos akcentēt, ka tomēr ir cerība, ka šis veids nebūs tik graujoš kā parasta nekontrolēta badošanās – jā, tai ir uz svariem patīkami redzami rezultāti, bet ne tik daudz redzami formās, pietam, pēc tam notiek pārēšanās, lietu ēšana, ko parastā sabalansētā ikdienā negribas un klāt jauni kilogrami, nerunājot par to postu, ko nodaram savam organismam un veselībai. Šajā ziņā tievēšana pēc mēness fāzēm ir tikai dažas dienas mēnesī ar apmēram nedēļas intervālu, pietam šajā laikā tu vari ēst, ja ļoti gribās, bet tikai konkrētus produktus. Cik liela jēga ir atslodzes dienām bez veselīga un sabalansēta uztura, nemācēšu pateikt. Bet vienmēr vajag ar kaut ko sākt.

 

Tie, kuri vēlas izmēģināt tievēšanu pēc Mēness fāzēm, zemāk ir mājas lapa, kurā atradīsies 2015. gada visas dienas, kurās ir jāveic šī procedūra:

http://tava-pasaule.lv/atslodzes-dienas-2015-gadam/

  • YouTube Classic
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • RSS Classic
bottom of page